Vēsture

„Mazsāliju” pirmsākumi meklējami tālajā 1847. gadā, kad vācu barons Fon Hahn nolēma no akmens izbūvēt ūdens dzirnavas. Par šīs vietas seno elpu vēl šobaltdien liecina barona iniciāļi veco dzirnavu slūžu sienā.

Iespējams, ka „Mazsāliju” nosaukums cēlies no vietvārda Sālijas, kas savukārt atvasināts no pazīstamā reģiona Latvijas austrumos – Sēlijas. Runā, ka baroniem Sēlija ir bijusi īpaši mīļa, tāpēc tie vēlējušies mazu gabaliņu no Sēlijas pārcelt arī uz Kurzemi.

Vēsture
Mazsālijas viesu nama ūdenskritums
Vēsture

Ēku kompleksa būvniecība, kā to šobrīd redzam un pazīstam, tika uzsākta 1989. gadā. „Mazsāliju” lepnums ir klēts ēka, tā ir pilnībā saglabājusies kā senajās barona Fon Hahn dienās gan ar autentisku jumtu pārsegumu, gan nesošajām sienām, gan arī vecajām egļu koka sijām. Pagrabs, kas paslēpies kalnā, un pārējās ēkas ir tikušas izbūvētas no jauna.

Sākotnēji māja tika būvēta ģimenes vajadzībām kā vieta, kur ne tikai dzīvot, bet arī realizēt sevi, radot tādu pasauli apkārt, kas mudina dot labāko un gaišāko no sevis, brīvi elpot un dalīties mīlestībā un priekā ar katru satikto.

Tagad senās dzirnavas pārtapušas par viesu namu, kurā ikviens var atgūt mieru un smelties iedvesmu dzīves baudīšanai.